Edukujesz Ratujesz – Bezpieczeństwo ze zwierzętami odc. 3

Na zakończenie fascynującej serii poświęconej zwierzętom, z przyjemnością prezentujemy filmik nagrany w Fundacji Ostoja dla Zwierząt. Wolontariuszka tej organizacji zaprezentowała nam Ostoję – miejsce, gdzie troszczą się o zwierzęta, ich warunki bytowe i potrzeby. W ramach naszej akcji wsparliśmy ich podczas “Parady Psów” oraz jako organizatorzy biegu “Bieg do Michy – 2 edycja 2021”, przekazując ogromną ilość karmy i kocy. To jednak nie koniec naszych działań!

Pani Bożena wraz z Panią Krystyną Siennicką, aby zapewnić długoterminowo odpowiednie warunki zwierzętom, postanowiły dalej angażować się. Część ze zgromadzonej karmy trafiła do punktu miejskiego, który zajmuje się dokarmianiem kotów i psów na terenie miasta. Niestety, największym wyzwaniem finansowym są koszty związane z leczeniem, wizytami u weterynarza i remontami.

Warto podkreślić, że Centrum Rozwoju Lokalnego udostępniło możliwość zbierania 1,5% podatku dla Ostoi oraz przekazało zebrane fundusze, co jest znaczącym wsparciem. Jednakże, każdy z nas może włączyć się w pomoc, przekazując drobną wpłatę. Bo warto działać razem!

Dziękujemy Panu Pawłowi Kwietniowi za ogrom czasu i wysiłku, który poświęcili nam podczas pracy nad tą serią. Już niedługo czekają nas kolejne fascynujące filmy, tym razem poświęcone bezpieczeństwu podczas czasu wolnego!