#edukujeszratujesz Jurajski Festiwal Biegowy

Już rusza III edycja akcji „Edukujesz- Ratujesz”!

„Edukujesz-Ratujesz” to ogólnopolska akcja profilaktyczno-edukacyjna realizowana o od grudnia 2021 roku. Wiedząc, jak ważna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa, Centrum Rozwoju Lokalnego wraz z Fundacją „Edukujesz-Ratujesz” podjęło się organizacji inicjatywy, która będzie wspierać proces przyswajania wiedzy z obszaru szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także wspomagać działania profilaktyczne prowadzone przez takie instytucje jak m.in. Straż Pożarna, Policja, Sanepid czy GOPR.

Uczestnicy „Edukujesz-Ratujesz” zorganizowali podczas dwóch poprzednich edycji: prelekcje z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez Centrum Rozwoju Lokalnego, spotkania z przedstawicielami Policji oraz Straży Pożarnej, kursy pierwszej pomocy z udziałem ratowników medycznych, konkursy edukacyjne. Środki zebrane w ramach pierwszej i drugiej edycji akcji zostały przeznaczone na wydruk kolorowanek edukacyjnych, które następnie zostały przekazane jednostkom policji, a także w ostatnim czasie miasto Szczyrk przyłączyło się do naszej akcji, a środki zostały przekazane na zakup sprzętu dla Straży Pożarnej. Fundacja razem ze Strażą Pożarną i Sanepid-em przygotowała filmy które, zostały wykorzystane we wszystkich szkołach obu edycji naszej akcji. Jest to około 250 szkół z całej polski.

Podczas V Jurajskiego Festiwalu Biegowego uczestniczyliśmy jako goście wydarzenia, aby przekazywać wiedzę młodym ludziom na temat bezpieczeństwa: między innymi w górach i lasach. Podczas spotkania dzieci i młodzież uczestniczyła w prelekcji z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, mł. kpt. Grzegorzem Nowakiem oraz pani Katarzyną Domagałą starszy asystent — Oświata Zdrowotna z Powiatowej Stacji Sanitarno — Epidemiologicznej w Zawierciu. Podczas spotkania organizatorzy także zapewnili zabawy dla dzieci oraz malowanie buzi dla najmłodszych. Dzięki CRL każde dziecko na spotkaniu otrzymało kolorowanki dotyczące bezpieczeństwa. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia auta bojowego Straży Pożarnej.

Link do zapisów do III edycji: https://forms.gle/dyXTbpRp18nCqxwf6